OK
MahabadRis
title-leftدرباره ما title-right
bg-corner Untitled Document

شرکت مهاباد ریس


شرکت مهابادریس (سهامی خاص) در سال1376 با زمینی به مساحت هشتاد هزارمتر مربع در شهرستان اردستان ، 7 کیلومتری غرب پلیس راه اردستانکاشان در امتداد جاده به سمت کاشان و در یکصد و پنجاه متری ضلع جنوبی جاده مذکور تأسیس گردید .
شرکت مهابادریس با سرمایه گذاری بخش خصوصی که غالباً مدیران و کارآفرینان باسابقه و تحصیلات عالی می باشند تشکیل گردیده است .
عملیات ساختمانی پروژه در حدود پایان سال 78 به اتمام رسیده و عملیات نصب ماشین آلات خط تولید ریسندگی از اواسط آذر ماه 79 شروع و از سال 1380 رسماً آغاز به تولید نموده است. پروژه ریسندگی مهابادریس ابتدا با دو دستگاه اپن اندو R20 شروع و تا سال85 که فاز پنجم توسعه به پایان رسید ادامه داشت که پروانه بهره برداری مربوطه با ظرفیت 1500تن نخ رینگ (شانه شده) و 1000 تن نخ اپن اند (کارد شده) از اداره کل صنایع و معادن استان اصفهان اخذ گردیده است.
ماشین آلات خط تولید ریسندگی عمدتاً از کمپانی Rieter ساخت آلمان و ماشین آلات خط تولید بافندگی(گردباف) از کمپانیTerrot ساخت آلمان و جزء مدرن ترین و پیشرفته ترین نوع خود می باشند، کما اینکه با استفاده از سیزده روبات دخالت نیروی انسانی در پروسه تولید به حداقل خود رسیده است. شرکت مهابادریس در حال حاضر تولید کننده انواع نخ های ظریف پنبه ­ای و اپن اند می باشد که با استفاده از مدرن ترین ماشین آلات و پیشرفته ترین فن آوری ها و ماده اولیه مرغوب و پرسنل متخصص و با اعمال مدیریت نوین توانسته از نظر کیفی و کمی در سطح بسیار خوب قرار بگیرد و به طوری که هم اکنون شرکت مهابادریس به عنوان یک تولید کننده برتر در بازار مطرح می باشد. سیاست فکری این شرکت بر اساس آموزه های دکتر دمینگ، کسی که کیفیت را به ژاپنی ها آموخت است. این شرکت تنها عضو ایرانی مرکز تحقیقات سیترا هندوستان می باشد که با در اختیار داشتن آخرین یافته های علمی و پژوهشی و با استفاده از دستگاههای آزمایشگاهی بسیار پیشرفته توانسته به کیفیت بسیار مطلوبی در تولید نخ های پنبه ای دست یابد و به این ترتیب در بالاترین رده های کیفی اوستر قرار بگیرد .
برای اولین بار در سال 82 این شرکت توانست با پنبه های ایرانی ، نخ پنبه ای Ne50 را تولید نماید که با محصولات مشابه خارجی قابل رقابت بود ، تولید انبوه این نخ نیز انجام گرفت که حتی مراحل تکمیل آن از قبیل مرسریزاسیون و رنگرزی در ایتالیا به عنوان یک پروژه برون مرزی پیگیری گردید. جالب است که خصوصیات فیزیکی این نخ در ایتالیا درجه Excellent را به خود اختصاص داده است .
در حال حاضر محصولات شرکت مهابادریس در بافندگی شهرت خاص خود را داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. اگر چه شرکت تا به حال در زمینه صادرات اقدامی ننموده است ولی پوشاک آماده توسط شرکتهای بافندگی و رنگرزی و تکمیل با نخ های تولیدی شرکت مهابادریس به کشورهایی مانند ایتالیا و.... صادر می گردند .

bg-corner